Randka w domu

Randka często kojarzy nam się z kolacją i kinem, z romantycznym spacerem albo rozmową w kawiarni. A co, jeśli nie mamy ochoty wychodzić z domu? Co, jeśli nie mamy takiej możliwości (bo np. nie mamy z kim zostawić dzieci)? Czy musimy rezygnować z randki czy jednak da się ją jakoś zorganizować? A jeśli tak, to jak?

Randka w domu to dla wielu osób obejrzenie jakiegoś filmu na własnej kanapie i zamówienie jedzenia. I ja jak najbardziej uważam, że jest to super pomysł na randkę. No bo czemu nie? Jeśli akurat to lubicie, to Was relaksuje i sprawia, że czujecie się bliżej siebie (fizycznie i psychicznie) to niech i tak będzie. Tylko jeśli seriale oglądacie codziennie do obiadu to już wspólne chwile przed telewizorem nie są aż tak wyjątkowe. Poniżej znajdziecie kilka pomysłów na małżeńskie randki w domu inne niż Netflix&chill.

1. Wspólne gotowanie

Tylko nie takie codzienne i proste. Znajdźcie przepis na coś, czego nigdy nie jedliście, ze składnikami, których nie znacie. Niech to będzie jakaś nowość dla Was obojga. Spędźcie ten czas wspólnie w kuchni. Nalejcie sobie wina i bądźcie tam razem, bez wychodzenia do pokoju w czasie podsmażania, bez zerkania do komputera co chwilę. Pozwólcie sobie na błędy i na bałagan, nie zwracajcie uwagi o złe krojenie czy niewyrzuconą od razu skorupkę jajka. Umówcie się, że randka zaczyna się od wejścia do kuchni (lub nawet od wspólnych zakupów), a nie dopiero podczas jedzenia.

2. Wieczór planszówek

Kupcie lub pożyczcie jakąś grę dla dwóch osób. Najlepiej jak najbardziej rozbudowaną, żeby jedna rozgrywka zajęła Wam sporo czasu. Zrozumienie zasad nowopoznanej gry nie raz wymaga kilku godzin, a późniejsza gra w większym gronie przebiega już zdecydowanie szybciej. Jeśli takie gry Was nudzą, wybierzcie jakąś stworzoną specjalnie dla par. Jest ich na rynku coraz więcej. Jedne są typową rozrywką, inne powstały, by wspierać budowanie relacji.

3. Gra na konsoli/komputerze

Nawet jeśli oboje nie jesteście typowymi graczami, warto się czasem przemóc i spróbować czegoś nowego. Proste gry platformowe potrafią bardzo wciągnąć i dają sporo radości także dorosłym. Te nowsze, pięknie zrobione, ogląda się czasem jak film.

4. Próbowanie nowych owoców/degustacja win/serów itp.

Wybierzcie się razem na zakupy i kupcie dużo nieznanych produktów Później próbujcie i oceniajcie ich smak. Polecam zapisać te najlepsze, żeby nie zapomnieć. A jeśli nastrój Wam się zmieni, możecie zabrać smakołyki do sypialni i tam prowadzić dalszą degustację.

5. Wymyślanie domu marzeń

Kupcie kilka grubych katalogów z projektami domów i popuśćcie wodze fantazji. Wybierajcie te idealne, nie patrzcie na koszty. Dyskutujcie, czy marzy Wam się piwniczka na wino, kominek a może zimowy ogród. Garderoba w sypialni czy w oddzielnym pokoju? Prysznic, wanna, a może jaccuzzi na dworze? Pokój gościnny, gabinet, bawialnia, a może pokój do robótek ręcznych i szycia a obok mały warsztat? Rysujcie na planach domów, przesuwajcie y wyburzajcie ściany na papierze. A jak macie czas i ochotę to na koniec spróbujcie oszacować, kiedy byłoby Was stać na wymarzony dom.

6. Piknik w salonie i noc pod gołym żyrandolem

Rozkładacie koc na środku salonu i robicie to, co robilibyście na prawdziwym pikniku. Leżycie, rozmawiacie, jecie, czytacie, gracie… Wieczorna randka może skończyć się nad ranem, jeśli naszykujcie wystarczająco miękki koc i coś do przykrycia.

7. Kolacja na balkonie

Na blokowiskach balkony bywają nieco zapominane, ale warto je wykorzystywać, ile się da. Kolacja czy wieczorne kakao pite na świeżym powietrzu smakuje trochę inaczej. Łatwiej jest się oderwać od elektronicznych przeszkadzaczy i spokojniej porozmawiać. Balkon może okazać się randkowym zbawieniem dla młodych rodziców, którzy potrzebują chwil tylko we dwoje.

8. Zaplanujcie wakacje marzeń

Tylko bez tej całej konkretnej organizacji i liczenia kosztów. Na początku pomarzcie trochę, co chcielibyście zobaczyć. Przejrzyjcie razem przewodniki, obejrzyjcie filmiki z danych miejsc. Możecie zrobić listę kierunków, które chcielibyście razem odwiedzić. Nie ograniczajcie się, na budżetowe cięcia przyjdzie czas kiedy indziej.

Jak widzicie, można razem robić wiele innych rzeczy niż oglądanie filmów, a randki w domu też da się zorganizować w sposób nietypowy i zaskakujący dla drugiej połówki.

zdjęcie: Monika Grabkowska www.unsplash.com