Prosty przepis na udany wieczór

Nic tak nie umacnia związku, jak chwile spędzone tylko we dwoje. Bliskość, czułe spojrzenia, namiętne pocałunki i proste gesty, to element nieustannych zabiegów, bez których związek z czasem może stracić swój żar. Aby go podsycać, trzeba starać się każdego dnia.

Romantyczny wieczór „bez okazji” może przypomnieć Wam czasy początków znajomości, kiedy to motyle trzepotały, a iskrzenie sprawiało, że chcieliście być cały czas ze sobą. Gdzie więc i jak spędzić wieczór we dwoje? Mężczyzno – wykaż się inwencją i inicjatywą.

Z zaskoczenia

Pierwsze, co w tym momencie przyszło Ci do głowy, to romantyczna kolacja w restauracji. Mam rację? Dobrze kombinujesz. Zwłaszcza, jeśli chcesz wyrwać ukochaną z codziennej rutyny, z zaklętego koła „praca-dom”. Pamiętaj jednak, że w żadnym wypadku nie powinno to być hałaśliwe miejsce, takie jak fast-food czy pub. Zarezerwuj stolik w przyjemnej i przytulnej restauracji o romantycznym klimacie. Co dalej?

Przygotuj sobie wcześniej odpowiednie ubranie. Jeśli koniecznie chcesz wystąpić w jeansach, włóż do nich koszulę i pantofle. A jeśli naprawdę zależy Ci na tym, by zrobić na swojej kobiecie wrażenie, wskocz w garnitur. Żeby mogła sobie przypomnieć, jak świetnie w nim wyglądasz. Daj też czas małżonce by mogła się przygotować, zostawiając jej np. karteczkę (na lustrze, lodówce czy łóżku): „Kochanie, o 20ej będzie na Ciebie czekała taksówka. Kierowca zawiezie Cię w miejsce, gdzie będę na Ciebie czekał”. Do liściku dołącz kwiatek – wtedy z pewnością go nie przeoczy. Zaskoczona, będzie się zastanawiała co wymyśliłeś.

Reszta należy do Ciebie.

Z odrobiną szaleństwa

Najlepszym sposobem na pielęgnowanie związku jest niepoddawanie się rutynie. Czasem warto zaskoczyć ukochaną osobę czymś, czego do tej pory nie robiliście i czego kompletnie by się po Tobie nie spodziewała. Wachlarz możliwości jest szeroki. Może byś tak zabrał ukochaną na lekcje tańca?

Na początek zrób research w Internecie. Możecie się nauczyć argentyńskiego tanga lub spokojnego walca. Jeśli poprowadzisz kobietę  w tańcu, ona będzie wiedziała, że może na Ciebie liczyć. Patrz jej głęboko w oczy, a ciałem daj do zrozumienia, że uwielbiasz być z nią tak blisko. Romantyzm chwili z pewnością udzieli się z Wam obojgu. A ona nie będzie mogła wyjść z podziwu, że ma tak pomysłowego męża, który wciąż potrafi ją zaskoczyć.

Prosto, ale z klasą

Oto jeszcze jeden cudowny pomysł: spędzić romantyczny wieczór w domu. Klasyka gatunku. Randka z ukochaną we własnym mieszkaniu daje duże pole do popisu. I może być najlepszym pomysłem, zwłaszcza gdy macie dzieci, których nie ma z kim zostawić. Romantyczny wieczór z samodzielnie ugotowanym przez Ciebie posiłkiem to coś, co zawsze zrobi na niej wrażenie.

Wybierz potrawę, którą chcesz przygotować, oczywiście mając na uwadze jej kubki smakowe. Wydrukuj przepis, byś miał go pod ręką. I zanim wybierzesz się na zakupy, koniecznie zrób listę wszystkich potrzebnych składników.

Nie zapomnij też o kwiatach. Zabierz się za przygotowanie kolacji z odpowiednim wyprzedzeniem. Zwłaszcza jeśli nie masz dużego doświadczenia kulinarnego. Niech wszystko będzie gotowe zanim wróci do domu: przyciemnione światło, pięknie nakryty stół, na nim świece i kwiaty.

Do tego Wasze ulubione wino, a w tle nastrojowa muzyka. Może być też niestandardowo – dlaczego nie zjeść na… podłodze? Rozłóż miękki kocyk, mnóstwo poduch, rozpal ogień w kominku (jeśli macie). I koniecznie przygotuj dodatkowe atrakcje. Zbierz Wasze wspólne uśmiechnięte zdjęcia i stwórz z nich album, ukazujący Waszą historię. Oglądając zdjęcia, dopisujcie razem komentarze pod każdą fotografią.

Kobiety są sentymentalne. Lubią oglądać zdjęcia, pielęgnować piękne i miłe wspomnienia, świętować ważne wydarzenia. „Poflirtuj” ze swoją żoną – flirt towarzyski to idealna gra, pozwalająca znów na chwilę poczuć się jak młody „zakochaniec”. Pikantne pytania rozbudzą Waszą wyobraźnię, a te zabawne wprawią w beztroski nastrój.

Nie pozostaje nic innego, jak życzyć szerokiego pola do popisu dla pomysłowości i wyobraźni.
Co tu więcej mówić, lepiej działać.  Miłego wieczoru!

 

autor: Kamila Magdalena Wysocka

zdjęcie: Christine Ciracusa www.unsplash.com