Podcasty

Posłuchaj wypowiedzi doświadczonego psychoterapeuty na temat różnych mechanizmów psychologicznych wpływających na relacje w związku.

O autorze: Agnieszka Kamińska – psycholog, psychoterapeuta. Posiada międzynarodowy certyfikat psychoterapeuty ISTDP (Intensive Short Term Dynamic Psychoterapy) wydany przez IEDTA (International Experiential Dynamic Therapy Association) uprawniający do samodzielnego prowadzenia psychoterapii w tym nurcie. Pomysłodawca i współtwórca Polskiego Instytutu Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej – SENTIO. Ambasadorka tej innowacyjnej w Polsce metody rozwoju osobistego i psychoterapii ISTDP. 

Podcast 1: „Relacja to dwie osoby”

Warunkiem koniecznym dobrej relacji z drugą osoba jest dobra relacja z samym sobą. Jeśli ja siebie znam, rozumiem i potrafię to komunikować to mam szansę bycia widzianym, słyszanym i rozumianym przez drugą osobę.

Autor: Agnieszka Kamińska – psycholog, psychoterapeuta.

Podcast 2: „Nie unikaj konfliktu”

Odważ się być uczciwym i otwarcie mów o tym co Cię zraniło, o co masz żal. Dbaj o formę w jakiej to robisz. Bądź asertywny, czyli mów w sposób, który wyraża szacunek (wobec drugiej osoby i siebie samego).

Autor: Agnieszka Kamińska – psycholog, psychoterapeuta.

Podcast 3: „Nie myl zdrowego poczucia winy z obwinianiem siebie samego”

Często mylimy te dwa pojęcia. Wydaje nam się, że nasze myśli typu „jaka/i jestem beznadziejna/y”, „znowu jestem do kitu!”, „jak mogłam/em się tak zachować?!” to właśnie objaw poczucia winy. Tymczasem to jest obwinianie siebie samego/atakowanie samego siebie, czyli mechanizm obronny, który używamy, m.in. do tego żeby odsunąć i nie doświadczać zdrowego poczucia winy. Wówczas nie możemy konstruktywnie skorzystać ze zdrowego poczucia winy, by naprawić szkodę lub krzywdę.

Autor: Agnieszka Kamińska – psycholog, psychoterapeuta.

Podcast 4: „Jeśli to co robisz jest agresywne – szukaj pomocy”

Szukaj pomocy, by lepiej siebie rozumieć i nauczyć się korzystać ze swoich uczuć zamiast je rozładowywać m.in. przez agresywne zachowania. Skorzystasz z tego Ty i Twoi bliscy.

Autor: Agnieszka Kamińska – psycholog, psychoterapeuta.

Podcast 5: „Jeśli Twój partner/współmałżonek jest agresywny”

Szukaj pomocy – weź odpowiedzialność za zmianę sytuacji. Błędne i krzywdzące jest przyjmowanie pasywnej postawy wobec przemocy.

Autor: Agnieszka Kamińska – psycholog, psychoterapeuta.