SOPOT | Spektakl: Wojny Domowe – Akademia Kłótni Małżeńskiej – UWAGA! BRAK MIEJSC

Szczegóły:

Email kontakt@serwismalzenski.pl Kategorie Sopot , Spektakl

Harmonogram

Data:
Czas:

Lokalizacja:

Teatr BOTO, ul. Boh. Monte Cassino 54b, 81-759 Sopot
20/11/2018

UWAGA! LIMIT MIEJSC ZOSTAŁ WYCZERPANY. BRAK MOŻLIWOŚCI ZAPISÓW.

 

Wojny Domowe – Akademia Kłótni Małżeńskiej

miejsce: Teatr BOTO, ul. Boh. Monte Cassino 54b, 81-759 Sopot

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na wyjątkowy spektakl w ramach naszego projektu. Może to być dla wielu Was okazja do zaproszenia bliskiej osoby na niebanalną randkę. Wydarzenie Wojny Domowe- Akademia Kłótni Małżeńskiej jest w całości finansowany przez Fundusz Sprawiedliwości w ramach grantu pod nazwą „Małżeńska Akademia Rozwoju- profilaktyką przestępczości”

Jest to projekt mający na celu zachęcanie małżonków, lub ludzi,którzy dopiero zamierzają zawrzeć związek małżeński do poszukiwania rozwoju jako pary. Chcemy inspirować odbiorców do podnoszenia swoich kompetencji interpersonalnych(takich jak efektywna komunikacja, rozwiązywanie konfliktów, etc.),edukować w zakresie w budowania trwałych i zdrowych relacji małżeńskich. A wszystko to wszystko w lekki i humorystyczny sposób.

Przebieg wydarzenia:

Pierwsza cześć to prezentacja spektaklu teatralnego pt. „Kłopoty małżeńskie”. Jest to komedia,na dwójkę aktorów, autorstwa M. Więcka i J. Wójcickiego zagrana przez dwójkę aktorów z Teatru Wybrzeże Annę Kociarz i Macieja Konopińskiego.

Komedia „Kłopoty małżeńskie” to hołd złożony tym, którzy nie bacząc na trudy codziennego życia, mają odwagę wstąpić w związek małżeński, co często wiąże się z niekończącymi się wyrzeczeniami i emocjonalnymi kryzysami. Czym jest kamień filozoficzny, który sprawia, że ludzie chcą być razem? O co naprawdę kłócimy się, kiedy kłócimy się o niepościelone łóżko?”

Drugą, integralną część projektu stanowi dyskusja moderowana z udziałem ekspertów (psychologiem, psychoterapeutą i mediatorem rodzinnym). Podczas tej rozmowy eksperci: Agnieszka Kamińska i Renata Gehrke przybliżą sposoby na uczciwą konstruktywną kłótnię, omówią problemy zawarte w spektaklu i przedstawią emocjonalną dynamikę związku.

Połączenie tych dwóch elementów jest innowacyjną metodą połączenia sztuki, rozrywki oraz edukacji psychologicznej. Scenariusz spektaklu w humorystyczny sposób pokazuje skutki pewnych destrukcyjnych zachowań, a moderowana dyskusja ze specjalistami pozwoli na głębsze zrozumienie, przyczyn jej kłopotów, pokaże mocne strony i zasoby par, które mogą wykorzystać w celu odbudowania swojej relacji. Przedsięwzięcie ma charakter neutralny z punktu widzenia światopoglądowego – zależy nam na wzmocnieniu relacji małżeńskich niezależnie od przekonań i wyznania uczestników.

 

ZAPISY:

W chwili obecnej mamy komplet miejsc i nie ma możliwości dodatkowych zapisów.